Закрити
Відновіть членство в Клубі!
Ми дуже раді, що Ви вирішили повернутися до нашої клубної сім'ї!
Щоб відновити своє членство в Клубі — скористайтеся формою авторизації: введіть номер своєї клубної картки та прізвище.
Важливо! З відновленням членства у Клубі Ви відновлюєте і всі свої клубні привілеї.
Авторизація для членів Клубу:
№ карти:
Прізвище:
Дізнатися номер своєї клубної картки Ви
можете, зателефонувавши в інформаційну службу
Клубу або отримавши допомогу он-лайн..
Інформаційна служба :
(067) 332-93-93
(050) 113-93-93
(093) 170-03-93
(057) 783-88-88
Якщо Ви ще не були зареєстровані в Книжковому Клубі, але хочете приєднатися до клубної родини — перейдіть за
цим посиланням!
РУС | УКР
Особистий кабінет Мапа сайту
Авторизацiя членiв Клубу
№ карти
Прiзвище
Стати членом Клубу
Ковалевський Олександр

Олександр Ковалевський

Ковалевський Олександр. Уривок із роману «Клан»
Уривок із роману
Олександр Ковалевський - Время оборотней
Уривок з роману
Олександр Ковалевський

Олександр Ковалевський, один із найпопулярніших авторів клубу, „прокинувся знаменитим” після виходу першого ж його роману „Розірване коло”, завдяки якому він здобув перемогу на V міжнародному книжковому фестивалі „Світ книги-2003” у номінації „Символ часу”. Чесність та незаангажованість його книжок, які сам автор назвав „літературним портретом сучасної правоохоронної системи”, зумовила їхній великий успіх у читачів, тим більше що вони являють собою погляд зсередини: А. Ковалевський  понад десять років працює в міліції. Видавництво „Книжковий клуб” опублікувало його романи „Розірване коло”, „Перехрестя долі”, „Коли Феміда мовчить”, „Ланки одного ланцюга”...

 – Що спонукало вас, працівника міліції, взятися за перо?
– Міліцейський етап моєї біографії почався у досить зрілому віці. Перше спецзвання „старший лейтенант міліції” я здобув, коли мені було вже тридцять п‘ять років. Починав я з посади інспектора бойової та службової підготовки (проводив заняття з особистим складом міського управління МВС з рукопашного бою, розробив новий методичний посібник із затримання озброєних злочинців). А до того в мене за плечима були служба в заполярній авіації ППО та великий досвід високогірних сходжень. Ще в піонерські роки, займаючись в секції „юних геологів”, я був з геологічною експедицією на Кольському півострові, а у чотирнадцять років, під час лижного походу Карпатами, зійшов на зимову Говерлу. Зі студентської лави я захоплювався спортивним скелелазінням та альпінізмом, успішно виступав на республіканських та всесоюзних змаганнях, чимало подорожував й підкоряв вершини Кавказу, Паміру й Тянь-Шаню, і цей вид спорту багато років був моїм способом життя.
До міліції я перепробував багато фахів: був інженером та монтажником-висотником, офіцером авіації й начальником будівельної ділянки на великому промисловому підприємстві. Тож матеріал, на базі якого я вирішив написати багато в чому автобіографічну книжку, не обмежувався лише міліцейськими буднями. Але саме служба у правоохоронних органах якраз і наштовхнула мене на думку випробувати себе в царині літератури. Носити міліцейські погони та спокійно дивитися, як корупція стає нормою життя для посадовців усіх гілок влади, від звичайного дільничного до найвищих керівників держави, я не міг.

– Але ж, якщо ваш головний герой – автобіографічний персонаж, це означає, що й для вас головним стимулом для творчості стало кохання? Це вельми неочікуваний штрих до вашого образу.
– В усі часи прекрасна стать була для чоловіків невичерпним джерелом натхненні, і тема кохання не випадково домінує в усіх моїх творах. Тому їхня приналежність до детективного жанру досить умовна. Переважно це любовно-пригодницькі романи. Власне кажучи, саме слово „роман” в одному зі своїх значень – це любовні стосунки між чоловіком та жінкою, а оскільки мої головні персонажі працюють у міліції, то боротися зі злочинцями – це просто їхній професійний обов‘язок.

– Ви вельми відверті в обрисовуванні українського правосуддя...
– Сьогодні в жанрі детективу пишуть всі, кому тільки охота, але переважна більшість цих авторів, як правило, мають дуже нечітке уявлення про те, як розкривають злочини. Не знаючи професійної специфіки, не знайшовши часу з‘ясувати для себе, чим відрізняється робота слідчого від роботи оперативника, вони впевнено пишуть про міліцію такі нісенітниці, що я просто зобов‘язаний був відобразити нашу правоохоронну систему максимально достовірно.

– Першу ж вашу книжку, яка мала значний успіх у читача, на V міжнародному книжковому фестивалі „Світ книги-2003” назвали „Символом часу”. Погодьтеся, письменникам-початківцям так таланить рідко!
– Перший твір, як правило, вбирає в себе весь життєвий досвід автора, тому потенціал у письменників-початківців дуже високий. Шансів на успіх у них не менше, ніж у письменників відомих, але таких, що вже „списалися”, тому в історії літератури можна знайти чимало прикладів щасливого дебюту нікому не відомого доти автора. Інша справа – не всі, пройшовши надважке випробування славою, що на них звалилася, спромагаються утриматися на рівні свого першого досягнення. Зізнаюся, мені також було нелегко пережити визнання мого першого роману „Книгою року”, та ще й у такій номінації, як „Символ часу”. Вже під час церемонії винагородження мене почала гризти думка: „А чи вдасться мені перевершити самого себе?” – і це при тому, що на той час у мене вже було три незавершених твори.

– Вам можна привітати не лише з літературними, а і з професійними успіхами? Чи вистачає часу на творчість?
– Наприкінці минулого року мені надали спеціальне звання „підполковник міліції”, але, відверто кажучи, щойно виявивши в собі здібності до письменництва, я втратив інтерес до міліцейської кар‘єри. А оскільки на творчість, певна річ, часу не вистачає, я збираюся найближчим часом подати у відставку.

– Чи є автори, на яких ви орієнтуєтесь, які викликають вашу повагу?
– У кожної людини, що пише, є свою улюблені письменники – такі, що коли їх перечитуєш, з‘являється бажання писати самому. Для мене це Михайло Булгаков, Олександр Солженіцин та Джек Лондон. З авторів, що пишуть детективи, я виокремив би таких класиків жанру, як Ед Макбейн та Чейз. Цікаво почитати ранні твори Даніїла Корецького. Із задоволенням потиснув би руку Андрію Ківінову – реалістичніші описи міліцейських буднів не траплялися мені в жодного автора. Якщо у творах підполковника міліції у відставці Марини Олександрової люди в погонах, як то кажуть, не від сього світу, то в Ківінова це живі люди, які працюють на землі, і відчувається, що автор не з розмов знає, про що пише.


– Ваші книжки часто ґрунтуються на реальних подіях. Про які реалії сучасного життя розповість ваша нова книжка?
– Оскільки головна робота над романом „Ланки одного ланцюга” припала на 2004 рік, його сюжет почав розкручуватися на тлі подій, що призвели до „помаранчевої революції”. У книжці поетапно описувалося, як було сфальсифіковано президентські вибори, і зображено беззаконня, що чинилися міліцією на догоду „кандидатові від влади”. Не залишився без уваги й сам „провладний кандидат”.  Але моя книжка всеж таки не про політику, а про справжнє кохання, завдяки якому герої роману спромоглися з честю витримати всі випробування, які випали на їхню долю.

Книжки цього автора
Время оборотней - А. Ковалевский. Детальна інформація, ціни, характеристики, опис
А. Ковалевский
Время оборотней
5

Яхта с дочерью украинского мультимиллионера и ее свежеиспеченным супругом на борту бесследно исчезает в районе островов Мальдивского архипелага. Похищение?! Неужели за этим стоит кровожадная банда  ...
33.20
29.90грн
Добавить в корзину
Електронні книги цього автора
Електронна книгаВремя оборотней - А. Ковалевский. Детальна інформація, ціни, характеристики, опис
А. Ковалевский
Время оборотней
5

Яхта с дочерью украинского мультимиллионера и ее свежеиспеченным супругом на борту бесследно исчезает в районе островов Мальдивского архипелага. Похищение?! Неужели за этим стоит кровожадная банда  ...
19,60 грн
Добавить в корзину
Лише сьогоднi!
Подробнее о - 50 блюд с мясным и рыбным фаршем - Дж. Стейси
Дж. Стейси
47.20
35.40грн
Добавить в корзину